Az ICL7136 helyett ICL7106-ost is lehet használni, a kijelző típusa is közömbös, a lényeg az, hogy 3 1/2 digites LCD kijelző legyen. (Amennyiben ICL7107 -et használunk közös anódos LED kijelzővel is használhatjuk a kapcsolást. A változás akkor annyi, hogy a tápfesz 5V -re kell csökkenteni és a 21 és a 26 -os lábat a GND -re kell kapcsolni!) Hőérzékelő diódának pedig az 1N4148 is jól megfelel. A mérési tartomány ezzel a diódával kb.: -20 + 150 °C körül van. A hőérzékelőt árnyékolt vezetékkel kössük a NYÁK-hoz. A hőmérő beállítása: Tegyünk egy pohárba jeget, és várjuk meg amíg elkezd felolvadni a jég, és ebbe a jeges vízbe tegyük bele az érzékelőt, (de a két kivezetése ne kerüljön bele a vízbe) és a VR2-vel állítsuk úgy be a kijelzőt, hogy 00.0-át mutasson. Ez után pedig forrásban lévő vízbe tegyük az érzékelőt, és most a VR1-el állítsuk a kijelzőt 100.0-ra. Ezután már biztos, hogy pontosan fog mérni. Az áramfelvétele is elég alacsony. Ha ICL 7136-ot használunk, akkor kb. 3-4 hónapig bírja egy 9V-os elemről.
Fizetett hírdetések!
(részletekért írj üzenetet)
Amennyiben az oldal elnyerte tetszésed, kérlek ADAKOZZ a fennmaradás érdekében a PayPal rendszerén keresztül egy tetszőleges összeggel! Köszönjük!
Az oldalon szereplő áramkör megépítése során bekövetkezett bármiféle balesetért az oldal szerkesztője, és a feltöltők semmiféle felelőséget nem vállalnak!
HOZZÁSZÓLÁSOK:
Még nincs hozzászólás
Hozzászólás rögzítéséhez be kell jelentkezned! Amennyiben nem vagy regisztrált felhasználó, regisztráld magad a főoldalon!
Amennyiben az oldal elnyerte tetszésed, kérlek ADAKOZZ a fennmaradás érdekében a PayPal rendszerén keresztül egy tetszőleges összeggel! Köszönjük!